Нажаль, останнім часом в Україні та у місті Києві відмічається зростання захворюваності населення  на кір.

 

   Кір – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворюванняяке уражає головним чином дітей. На кір хворіють майже всі, хто не хворів раніше і не має відповідного щеплення. Вірус кору є присутнім у верхніх дихальних шляхах хворого і розповсюджується із краплинами виділень із носової та ротової порожнини, а також із горла.

 

Характерні ознаки захворювання: висока температура, катаральні симптоми з боку дихальних шляхів, кон’юктивіт, кашель та численні висипи на шкірі.

   Ускладнення після кору виникають набагато частіше, ніж це прийнято вважати.

 Необхідно пам'ятати, що на кір хворіють не лише діти, а і  дорослі, причому хвороба перебігає, як правило, важче.

У більшості випадків кір перебігає сприятливо, але при розвитку ускладнень, особливо енцефаліту і менінгоенцефаліту, можливі летальні наслідки.

   Для припинення передачі вірусу кору необхідний імунітет у 95 % населення.

    Вакцина проти кору-паротиту-краснухи (КПК) стимулює формування імунної відповіді, яка захищає від інфекції в майбутньому та забезпечує пожиттєвий імунітет за допомогою двох доз вакцини.

    Вакцинація проти кору, краснухи та паротиту в Україні  проводиться комбінованою вакциою  ПРІОРИКС™ / PRIORIX™, виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Біолоджікалз С.А., Бельгія. Профілактичні щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи  проводяться в кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я.

    На сьогодні всі кабінети щеплень закладів охорони здоров’я Дніпровського району міста Києва забезпечені КОМБІНОВАНОЮ ВАКЦИНОЮ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ КОРУ, ЕПІДЕМІЧНОГО ПАРОТИТУ ТА КРАСНУХИ у достатньому обсязі.

 

Шановні батьки!

  Запрошуємо Вас із Вашими дітьми відвідати педіатра чи сімейного лікаря та захистити дітей від цих трьох небезпечних інфекційних захворювань отримавши  пожиттєвий імунітет від них за допомогою двох доз вакцини.

 

Бережіть здоров’я своїх дітей!