Шановні батьки!

 

   Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення Міністерству освіти та науки України стосовно медичної документації, що надається при оформленні дитини до дошкільного (садочок) та загальноосвітнього (школа) навчальних закладів.

 

 

   МОЗ України було зазначено, що статтею 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-ХІІ передбачено право пацієнта на таємницю про стан здоров’я. Таким чином зберігання медичних записів пацієнтів, в т. ч. дітей поза закладами охорони є порушенням медичної таємниці. Для забезпечення виконання даної норми Закону Наказом МОЗ України від 26.01.2018 року № 157 була передбачена втрата чинної Форми первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)».

   Оскільки до закладів дошкільної освіти приймаються діти віком від одного року, періодичність їх медичних оглядів регулюється Наказом МОЗ України від 20.03.2008 № 149. Даним наказом передбачено лише огляд лікарем, який спостерігає за дитиною за місцем проживання – педіатром або сімейним лікарем. Додаткові огляди лікарями-спеціалістами та додаткові обстеження здорової доношеної дитини віком до 3 років не передбачені і проводяться тільки за показаннями, обґрунтованими письмово в історії розвитку дитини                       (ф. № 112/о), за умови поінформованої згоди батьків.

     Таким чином, для відвідування закладу дошкільної освіти батькам достатньо надати довідку із засвідченням факту, що дитина здорова від лікаря педіатра, або сімейного лікаря закладу охорони здоров’я в якому спостерігається дитина.

   У разі, якщо дитина має певні захворювання, то за рішенням батьків в даній довідці може бути зроблено відповідний запис.

     Крім того, до дошкільного закладу надається довідка про щеплення дитини.

     Профілактичні огляди перед вступом дитини до школи врегульовані наказом МОЗ України від 16.08.2010 року № 682. Даним наказом затверджено «Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів» і форми довідок, які необхідно надавати у заклади освіти. Після проведення профілактичного огляду лікувальним закладом за місцем спостереження учня батькам видається Форма № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» для надання в школу. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням батьків в цій довідці може бути зроблено відповідний запис.  

Крім того, до шкільного закладу надається довідка про щеплення дитини.

 

ТАКИМ ЧИНОМ:

 

Перед вступом дитини до дошкільного навчального закладу надається:

 

 1. Довідка від лікаря педіатра або сімейного лікаря, що дитина здорова.

 2. Довідка про щеплення дитини.

 

При цьому передбачається лише огляд педіатра або сімейного лікаря. Додаткові консультації спеціалістів та обстеження проводяться за показами та направленням і обґрунтуванням педіатра або сімейного лікаря, який спостерігає за дитиною.

 

 

Перед вступом дитини до школи:

 

 1Довідка Форма № 086-1/о від лікаря педіатра або сімейного лікаря закладу де спостерігається дитина (після проходження профілактичного огляду).

 2. Довідка про щеплення дитини.

 

Відповідно до наказу МОЗ України від 16.08.2010 року № 683 профілактичний огляд перед вступом до школи передбачає огляд наступних спеціалістів:

                           - лікаря хірурга;

                           - лікаря ортопеда-травматолога;

                            - лікаря стоматолога;

                           - лікаря офтальмолога.

Інші спеціалісти за показами. Лікар-педіатр або сімейний лікар може зменшити кількість консультацій спеціалістів у разі, якщо дитина була оглянута вищезазначеними фахівцями протягом року.

Лабораторні обстеження включають – аналіз крові (гемоглобін), інші- за показами.

Розпочинайте медичний огляд дитини з лікаря-педіатра, або сімейного лікаря. Тільки він визначає потребу в додаткових консультаціях та діагностичних обстеженнях.

                                                                               Адміністрація КНП "КДЦД Дніпровського району м. Києва"