Обережно кліщі

З початком теплого періоду року, слід згадати  про правила поведінки у сезон кліщів. Прикро, але небезпека «укусу кліща»  під час прогулянок в парках залишається вкрай актуальною. Що нам необхідно пам‘ятати, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я :

Кліщі живляться кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком у шкіру, особливістю є безболісність проникнення, що робить укус невідчутним;

Дискомфорт одразу не відчувається, але може виникнути пізніше, як правило незваного гостя помічають протягом перших 72 годин, цей тривалий час експозиції і несе небезпеку, вірогідність зараження Лайм-бореліозом збільшується.

Одразу після виявлення кліща, його необхідно видалити в умовах травматологічного пункту, які в кожному районі функціонують цілодобово.

Наступним кроком, варто звернутися до лікаря- інфекціоніста, який надасть рекомендації. Якщо знехтувати цією порадою, протягом наступних 14 днів, шкіру слід ретельно оглядати на наявність мігруючої кільцевидної еритеми ( пляма з характерним блідим центром та почервонінням по периферії) яка спочатку має малий діаметр, але поступово збільшується у розмірах. У разі виявлення на шкірі еритеми, уникнути тривалої антибактеріальної терапії не вдасться, усі необхідні рекомендації та план лікування Вам призначить лікар- інфекціоніст нашого закладу.